Svečano OTVORENJE STEM centra za djecu i mlade

Autor objave: Karlo Leskovar, 18.05.2023. u kategoriji: Događaji

Pozivamo Vas na svečano otvorenje STEM Centra za djecu i mlade, sutra u petak, 19.05.2023. u 10:00 sati na kod nas na fakultetu.

Kroz STEM centar želja nam je aktivno uključiti djecu i mlade te opću populaciju u popularizaciju STEM-a kroz provedbu ciljanih STEM programa i povećanje broja popularnih STEM aktivnosti. Programima edukacije cilj je povećati prirodoslovne i inženjerske vještine krajnjih korisnika, odnosno djece, mladih i ostalih građana koji će biti uključeni u aktivnosti i programe namijenjene povećanju popularnosti STEM-a.

Nositelj projekta "STEM centar za djecu i mlade" je Hrvatsko društvo inženjera geotehnike (HDIG), a sam projekt je financiran sredstvima Državnog proračuna RH (15%) i sredstvima Europskog socijalnog fonda (85%).