Znanstvena konferencija "Laudato si’ – prema klimatskoj i društvenoj pravdi"

Autor objave: Ivana Presečki, 12.03.2021. u kategoriji: Svi studiji - novosti

Druga međunarodna znanstveno-stručna konferenciju projekta CROLAUDATOSI Hrvatskog katoličkog sveučilišta Laudato si’ – prema klimatskoj i društvenoj pravdi, održat će se na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu od 04. do 05. lipnja 2021. godine.

Tema konferencije je pomno odabrana kako bi istaknula zanimanje i brigu pape Franje za zajednički dom. Šest godina nakon objavljivanja enciklike Laudato si’ – O brizi za zajednički dom proročke riječi pape Franje još uvijek odzvanjaju: „Kakav svijet želimo ostaviti onima koji dolaze poslije nas, djeci koja sada odrastaju?“ (LS, 160).

Ovom konferencijom organizatori žele iznijeti neke konkretne upute za brigu o našem zajedničkom domu, potaknuti kršćane za rast u vjeri, sve zainteresirane potaknuti na traženje pravde za siromašne te na zaštitu okoliša.

Sve informacije o Konferenciji i prijavama možete naći na web stranici konferencije.

Posebno potičemo studente da prijave svoja izlaganja u okviru studentskog panela na Konferenciji! Studenti ne plaćaju kotizaciju.